Hukuksal himaye sigortası

Hukuksal Himaye Sigortası kanunları ve mevzuatı :

Hukuksal koruma sigortası da denilen bu sigorta çeşidi ile kişilerin avukat ücreti ve yargılama gideri ödemesi güvence altına alınıyor.

Ülkemizde hukuksal himaye sigortasının öncülüğünü yapan hukuki net hukuk sitesi, kişilerin haklarına çok daha ucuz yollar ile kavuşmasını sağlamak için çeşitli işbirlikleri yaparak ülkemize hukuk sigortasını getirmiş bulunmaktalar.

Peki bu sigortanın kanuni dayanağı nedir?

https://sigorta.hukuki.net/dayanak/

linkinde de açıklandığı üzere hukuksal koruma sigortasının dayanağo 5684 no’lu sigortacılık kanunu ve bu kanuna ilişkin 26579 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan  11.07.2007 tarihli Sigorta branşlarına ilişkin 2007/1 nolu tebliğ dir.

Hukuksal koruma sigortası ile ilgili detaylara ve poliçe şartlarına

https://sigorta.hukuki.net sitesinden erişebilirsiniz.

İnsanlar bu sigorta ile her türlü hukuka ilişkin danışma, dava ve icra işlerini avukata para ödemeden, mahkemeye harç ödemeden gerçekleştireceğinden hak arama hürriyeti sağlanmış olacak, adalet mekanizması hızlanacak ve insanların artık avukata gitmekten korkusu kalmayacak. Bu sayede adliyeler de kendi başlarına dava açmaya çalışan ve gereksiz davalarla uğraşanlardan kurtulmuş olacak.

Not: Hukuki net sitesinin önermediği hiç bir sigorta şirketi veya acentesi ile çalışmayın! Çünkü bu konuda bazı sigorta şirketleri hakkında yoğun şikayetler mevcut.

Author: kanuni el yasa

1 thought on “Hukuksal himaye sigortası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.