Boşanma Kanunları

Boşanma kanunları, aile hukuku kanunları, yeni Türk Medeni kanunu , Medeni Yasa, boşanma hukuku mevzuatı ;

Boşanma Hukuku 

Boşanma Hukuku Mevzuatı

Boşanma Hukuku Forumları

Medeni Kanun

Ailenin Korunmasına Dair Kanun

Aile Hukuku Forumu

Aile Hukuku Mevzuatı

Aile Hukuku

E-Boşanma.com

Etiket(ler): , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Boşanma Kanunları için 16 cevap

 1. 4aylık evliydim eşimin 16 senelik şizofren olduğunu öğrendim onunla bir evde yaşayamam neyapmalıyım

 2. celal çetinkaya diyorki:

  faydalı bir uygulama

 3. celal çetinkaya diyorki:

  çok faydalı bir çalışma
  herşey para diyenlere yuh olsun

 4. mehmet diyorki:

  benim iki oğlum bir kızım var büyük oğlumun bana hiç faydası olmuyor hatta zararı var benim iki dairem var ben ve hanımım öldüğünde bu dairelerden faydalanmaması için evlatlıktan reddetme olanağım varmıdır bana bir yol gösterin lütfen

 5. bayram demir diyorki:

  Evlenmek istiyorum.

 6. gülizar diyorki:

  ben boşanma davası mahkemede olan bir adamla nişanlıyım karısı kendisinden boşanmak için haftada ikigün görüşmek,hastane masraflarını ödetmek,ve mutfak giderlerini karşılamak şartı ile boşanmayı kabul ediyormuş diye bana bu şekilde konuşuyor nişanlım yani benle evlendiğinde o kadına bakmakla yükümlümü olacak ayrıca evliliklerinde müşterek çocuklarıda yok tazminat ödeyerek boşanamazmı acil cevap bekliyorum saygılarımla.

 7. admin diyorki:

  Boşanma ile yoksulluğa düşen kişiye nafaka ödenir. Bu konuda http://www.hukuki.net sitesinde bolca bilgi var.

 8. Umit karaduman diyorki:

  Ben umit Benim 1 kizim var 4 yasinda ayriliyoruz esimle avukati aradi asgari ucret aliyorum cocuk icin 150tl nafaka istediler vermekte zorunlanıyorum. ben kizima yasadıgm surece en iyi sekilde bakmaya calisırım oldugu zaman daha cok veririm ama asgari ucret aliyorum ve kira veriyorum ne yapmaliyım?

 9. admin diyorki:

  Tüm yorumlara toplu cevaplar:

  Burcu, akıl hastalığı boşanma sebebidir.

  Celal, teşekkür ederim.

  Mehmet, mirastan ret sebeplerine girmiyor. Ölmeden önce muvazaa olmaksınız gayrimenkulleriniz üzerinde tasarruf hakkınız var.

  Mehmet, bir arkadaşlık sitesi senin için daha uygun olur.

  Gülizar, anlaşmalı boşanma protolü hakim tarafından onaylanıp,karara eklendikten sonra artık bağlayıcıdır. Hemen boşanmak için taviz verilmesi gerekiyor.

  Ümit, maalesef çocuklara nafaka ödemek zorundasın. Bu konuda mahkemelerin uyguladığı en düşük değer çocuk başına 150TL civarındadır. Artar ama azalmaz.

 10. Marijn Abadines diyorki:

  ben boşanma davası mahkemede olan bir adamla nişanlıyım karısı kendisinden boşanmak için haftada ikigün görüşmek,hastane masraflarını ödetmek,ve mutfak giderlerini karşılamak şartı ile boşanmayı kabul ediyormuş diye bana bu şekilde konuşuyor nişanlım yani benle evlendiğinde o kadına bakmakla yükümlümü olacak ayrıca evliliklerinde müşterek çocuklarıda yok tazminat ödeyerek boşanamazmı acil cevap bekliyorum saygılarımla.
  +1

 11. kaya diyorki:

  mrb admin.
  ben 11 aylık evliyim ve evliliğimin temelleri yalanlar üzerine kurulduğunu ben daha sonradan anladım.. aşk evliliği değildi ve hiçbir şekilde eşimle cinsel bi birliktelik yaşayamadım eşimden kaynaklanan sebeplerden dolayı, tabi feci bir şekilde kendisinden soğudum.. ayrılmak ve ondan kurtulmak istiyorum abilerinin baskı ve tehditleriyle karşıkarşıyayım..
  kendisi benden boşanmak istemiyor..

  nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?
  neler yapmam gerekiyor ?
  nasıl yaparsam ne olur ?

 12. zülfikar diyorki:

  ben bir yıl önce evlendim üç ay evli kaldım çouğumuz yok hakim ilk duruşmada tedbir nafakası bağladı maddi sorunlar yaşayarak bir evlilik yptım eşim yersiz şeyleri bahane ederek ayrıldık hala dava devam etmekte hukukı olarak boşanma gerçekleşmedi çocuğumuz olmadığı halde nafaka bağlandı bu nafakanın iptali olurmu yada boşanma gerçekleşdiği takdirde eşimin maddi durumu iyi benden yoksulluk nafakası alabilirmi ayrıca büyü ile beni ve ailemi suçladı bu onun için yüz kızartıcı bi suç beyanı olabilirmi bu durumu kendi lehie çevirebilirmiyim teşekkürler

 13. erdal diyorki:

  slm ben esımden 2 sene once bosandım ve halacocuklar yuzunden gorusmek zorundayız dava sonucu cocukları anneye verdı mahkemede nafakada arz etmedı ozamanlar calısmıyordum sımdı ıse gırdım esım bende nafaka alabılrmi sımdı bıde kızmazsanız cocukların bırını alabılırmıyım tskler velayet davası acsam cocuklar 1i 8 yasında dıgerı 4 yasında

 14. hatice diyorki:

  4 ay önce 2. evliliğimi yaptım evliliğimde sorunlar var eşim ilk eşine dönmek istiyo benim evi terketmem için piskolojik baskı uyguluyo ben ilk evliliğim bittikten sonra piskiyatrik ilaçkar kullanmaya başlamıştım sen zaten deliydin bi celsede boşarım diyo böyle bi hakkı var mı + babasından kalan bi evi var ben alırım diye ablasının üzerine satış gösterdi benim itiraz hakkım var mı ? benim nasıl bi yol izlemem lazım çok madurum teşekkür ederim acil cevap bekliyorum

 15. CAN ATİ diyorki:

  SLM BEN EŞİMDEN AYRİLMAK İSTİYOM BİR OGLUM VAR ÖZURLU VE EŞİM BİR İŞİ YOK YANİ HİÇ BİR SOSYAL GUVENCESİ YOK ÇOCUGU KİME VERİR MAHKEME

 16. admin diyorki:

  Merhaba, sitemizde kişisel hukuki danışma isteklerini kabul edemiyoruz. Avukat tutmanızı veya kanunlar hakkında tartışmak istiyorsanız boşanma hukuku konusundaki en iyi hukuk sitesi olan http://www.hukuki.net sitesine yazmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + five =